• IV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY  „Ilustrujemy Baśnie Christiana Andersena”
          • IV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Ilustrujemy Baśnie Christiana Andersena”

• IV POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

„Ilustrujemy Baśnie Christiana Andersena”

BORCZ 2022

ORGANIZATOR: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu

Cele konkursu:

1. Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci.

3. Rozbudzenie zainteresowań młodych czytelników baśniami duńskiego pisarza.

4. Rozwijanie twórczości plastycznej wśród dzieci.

5. Rozbudzanie wyobraźni dzieci.

REGULAMIN konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas O - III szkół podstawowych.

2. Szkoła może przesłać nie więcej niż 4 prace (jedna praca z każdej kategorii).

Proszę o dyscyplinę w tej kwestii!

3. Indywidualne prace oceniane są w kategoriach:

- oddział przedszkolny, klasa I,

- klasy II- III.

4. Technika prac: dowolna. Nie używamy nietrwałych, łatwo odpadających materiałów.

5. Format prac: A 4 lub A3.

Termin nadsyłania prac do 31 maja 2022r. Prace nadesłane po terminie lub w innym formacie nie podlegają ocenie. Rozstrzygnięcie konkursu na początku czerwca 2022r. Odbiór dyplomów  i nagród w sekretariacie szkoły od 8 czerwca 2022r. (termin może ulec zmianie).

Szkoły otrzymają telefonicznie lub mailem zawiadomienia o wynikach konkursu oraz potwierdzenie terminu odbioru nagród uczniów nagrodzonych.

Prace powinny mieć na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa, nauczyciel kierujący (imię i nazwisko), adres szkoły z telefonem i mailem oraz tytuł ilustrowanej baśni. Opiekuna proszę o wypełnienie i przesłanie wraz  z pracami, karty zgłoszenia uczestników.

Prace przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do zamieszczenia ich na stronie szkoły, wystawie pokonkursowej, w miejscach użyteczności publicznej.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją publikacji imion, nazwisk i informacji                  o laureatach konkursu oraz z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.

Oceny prac dokonuje jury powołane przez organizatora konkursu.

Ocenie podlegają:

- interesująca i prawidłowa interpretacja tematu,

- samodzielność (!) wykonania pracy,

- ogólne wrażenia artystyczne pracy.

Informacje o konkursie można uzyskać telefonicznie: 697-680-190 lub 781-605-650, mailowo: spborcz@vp.pl, na stronie: www.sp-borcz.edupage.org

Osoby odpowiedzialne: Magdalena Elgert, Alicja Flisikowska, Monika Miłosz.

Adres korespondencyjny:

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu

Borcz, ul. Kościerska 34A

83-312 Hopowo

„Ilustrujemy baśnie…”W załączniku karta zgłoszenia placówki: IV_POWIATOWY_KONKURS_PLASTYCZNY-_2022r..docx​​​​​​​

• Zaproszenie na warszaty

• Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie i Dyskusyjny Klub Książki organizują warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 12-16 lat. Spotkanie zostanie przeprowadzone w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie (ul. Ceynowy 1A) w sobotę, 4 czerwca 2022 r. o godzinie 10.00. Spotkanie w formie wykładowo - warsztatowej z animacją kulinarną ma na celu obalenie przeróżnych mitów i przekonań na tematy odżywiania obecnych w social mediach, pokazanie mechanizmów zafałszowywania wizerunku osób promujących się w Internecie poprzez stosowanie filtrów upiększających, które nieprawdziwie kreują trendy ja należy wyglądać. Zapisy online poprzez link: https://forms.gle/NH5peVfkqh8vhqsa6