• WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Nowe mieszkanie dla Plastusia”

•  Dziękujemy za udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Nowe mieszkanie dla Plastusia”. Poprzez udział w konkursie chcieliśmy przybliżyć postać Plastusia głównego bohatera książki Lucyny Krzemienieckiej pod tytułem „Plastusiowy pamiętnik”.
            Organizator:
            Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu
            Adresami konkursu byli:
            Dzieci 5 i 6 – letnie z Przedszkoli Gminy Somonino.
            Cele konkursu:
            •    Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci.
            •    Zachęcanie do głośnego czytania książek.
            •    Propagowanie twórczości Marii Kownackiej.
            •    Popularyzowanie dziecięcej twórczości literackiej.
            •    Pobudzanie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji dziecka.
            •    Doskonalenie warsztatu plastycznego, poznawanie różnorodnych form   i technik plastycznych.
                      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektować nowe mieszkanie dla Plastusia.

Oto wyniki:

I miejsce - Lena Wansel

II miejsce - Kornelia Pawela

III miejsce - Aleksandra Żołnowska

Wyróżnienie: Kornelia Ulenberg, Martyna Arndt, Zofia Labuda.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości jest  programem skierowanym do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
            W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Sprzęt jaki zakupiliśmy można zobaczyć w galerii zdjęć.

• Szkolny konkurs na Mistrza Literowania "Spelling Bee"

• 10.03 odbył się szkolny konkurs na Mistrza Literowania "Spelling Bee".

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy wiekowe i mieli za zadanie przeliterować po angielsku wylosowane wyrazy lub zapisywać wyrazy literowane na karcie odpowiedzi. Ostatecznie Mistrzem Literowania została Lena Grotha w kategorii klas III-IV oraz Julia Szydłowska w kategorii klas V-VIII. GRATULUJEMY wszystkim doskonałego przygotowania i mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili!

• Nocka w szkole kl. 7 i 8.

• W dniu 4 marca na 5 marca 2022 roku odbyła się w naszej szkole nocka dla uczniów klas VII/VIII pod opieką Pani Haliny Mischke i Pani Janetty Belgrau. Celem spotkania była integracja grupy poprzez gry, zabawy i rozmowy ( piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna). Wszyscy spędziliśmy przyjemnie czas. Następne nocowanie jest zaplanowane dla uczniów VIII klasy w Remizie Strażackiej w Żukowie 8 kwietnia 2022 roku pod opieką Haliny Mischke.

• 8 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu.

• ,,Mieć Internet – fajna rzecz, każdy go powinien mieć. Można pograć i pogadać ale trzeba też uważać …”słowami tej piosenki uczniowie rozpoczęli Dzień Bezpiecznego Internetu na świetlicy szkolnej.

Podczas zajęć na świetlicy uczniowie wraz z panią Marleną ustalili najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci internetowej, dowiedzieli się o czyhających niebezpieczeństwach w sieci.

Wspólnie z uczniami utrwalono podstawowe reguły, o których należy pamiętać.

Dzieci poznały także podstawowe pojęcia związane z siecią.

Podczas burzy mózgów dowiedzieliśmy również się jak wykorzystać pozytywny potencjał internetu.