• Święto Orderu Uśmiechu

• 20 września 2022r. obchodzone było w naszej szkole Święto Orderu Uśmiechu .

Uczniowie w klasach wysłuchali krótkiej historii Orderu Uśmiechu przygotowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Miłosz. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 wykonały piękne Ordery Uśmiechu kredkami, z bibuły, plasteliny, a także z kolorowego papieru.

Krótka historia…

Order Uśmiechu jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez dzieci, od blisko 45 lat. Historia Orderu Uśmiechu związana jest z nadawaną w latach 60. dobranocką "Jacek i Agatka". W 1967 r. Wanda Chotomska, autorka serii, opowiedziała w wywiadzie udzielonym "Kurierowi Polskiemu", że podczas jej spotkania z chorymi dziećmi w jednym ze szpitali, pewien chłopiec powiedział, że chętnie dałby Jacusiowi jakiś medal albo order. Dziennikarka, która przeprowadzała wywiad, Zofia Zdanowska, powiedziała o tym pomyśle kierownikowi działu łączności z czytelnikami Włodzimierzowi Karwanowi, a on wpadł na pomysł, aby stworzyć dziecięce odznaczenie.Kilka dni później, w telewizyjnej dobranocce, Jacek i Agatka opowiedzieli, że jest pomysł stworzenia orderu, który nadawałyby tylko dzieci i ogłosili konkurs na projekt Orderu Uśmiechu.Z wnioskiem o przyznanie Orderu Uśmiechu mogą występować tylko osoby do 18. roku życia. Kapituła rozpatruje wyłącznie wnioski w formie pisemnej tradycyjnej. Nie ma żadnych formularzy, to od dzieci zależy jak wnioski będą wyglądać. Nie określa się, ile dzieci powinno podpisać wniosek. Do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu należą np. Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Irena Sendlerowa, Irena Kwiatkowska, Anna Dymna, Jacek Kuroń, Cezary Leżeński, Tove Janson, Astrid Lindgren, królowa Szwecji Sylwia, Jolanta Kwaśniewska, Henryka Krzywonos-Strychalska.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023

• 1 września 2022 roku  dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Dzień ten, to ważna data w historii Polski, 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem przez rodziców, uczniów i pracowników szkoły hymnu Polski. Pani dyrektor Halina Mischke przywitała wszystkich zebranych, szczególnie nowych przedszkolaków. Popłynęły życzenia dla uczniów- samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a dla nauczycieli- wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wyrażając nadzieję, że ten nowy rok przyniesie same pozytywne doświadczenia, radość, nowe przyjaźnie wszyscy zebrani uczniowie oraz przedszkolaki zostali zaproszeni przez panią Dyrektor do udania się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2022/2023.