• GMINNY KONKURS ,,MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

• Dnia 23 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie odbył się Gminny Konkurs ,,MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”. Celem tego konkursu było rozbudzenie pasji czytania w języku kaszubskim oraz promowanie literatury kaszubskiej. Do rywalizacji stanęły wszystkie szkoły z Gminy Somonino. Prezentacje odbywały się w czterech kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez komisje wg. następujących kryteriów : czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie, melodię wymowy oraz swobodę wypowiedzi. Naszą szkołę w kategorii klas V-VI reprezentowały: Weronika Elgert zdobywając II miejsce oraz Aleksandra Krause wyróżnienie, natomiast w kategorii klas I-II Zofia Labuda II miejsce oraz Kornelia Pawela III miejsce. Laureatkom życzymy powodzenia na eliminacja powiatowych, które odbędą się 5.12.2023r o godzinie 10:00 w Centrum Kultury ,,Spichlerz” w Żukowie.

• Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej w Baninie

• 17 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na 7 Powiatowym Konkursie Piesni Patriotycznej w Baninie. Stanęliśmy na podium!

Kategoria młodsza:

Aleksandra Elgert: 2 miejsce

Kornelia Pawela : wyróżnienie

Kategoria starsza:

Aleksandra Krauze: 2 miejsce

Wszystkim składamy ogromne gratulacje!!!

• Święto Odzyskania Niepodległości

• Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole. Apel przygotowała klasa 5 pod opieką p. Haliny Mischke i z pomocą p. Hanny Meyer.

Uczniowie, harcerze i poczet sztandrowy pięknie reprezentowali naszą szkołę na Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Miejscu Pamięci w Lesie Hopowskim

• Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym

• Gminne Igrzyska Dzieci wyniki:

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1SP Egiertowo

2.SP Borcz

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zakwalifikowali się do zawodów powiatowych, które zostaną rozegrane 17.11 w Miechucinie.

• Szkoła PAMIĘTA

• W ramach udziału w ogólnopolskiej akcji SZKOŁA PAMIĘTA oraz działalności Szkolnego Koła
            Wolontariatu uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami udali się na cmentarz w celu porządkowania
            grobów, których już, z różnych powodów, nikt nie odwiedza. Cała akcja była poprzedzona ogólnoszkolną
            zbiórką zniczy. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do tak szlachetnej akcji.