• INFORMACJA

• Jutro (22.12.2023 r.) wszyscy dojeżdżający uczniowie naszej szkoły wracają pierwszym autobusem o godzinie 12:50.

• Spotkanie opłatkowe

• Przedstawienie jasełkowe w naszej szkole wprowadziło nas w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji. Składamy podziękowania wszystkim za włożony trud w przygotowanie tej podniosłej uroczystości,a w szczególności naszej kochanej i niezawodnej Radzie Rodziców:))

• Wyjazd klasy V na lodowisko i Jarmark Świąteczny

• W sobotę 9 grudnia spędziliśmy fajny dzień. Najpierw jeździliśmy na łyżwach, zaliczając kilka upadków, ale bez kontuzji. Potem pojechaliśmy na świąteczny kiermasz do Gdańska. Tłumy ludzi i mnóstwo pięknych dekoracji. Ale warto było.

• Mikołajki

• Mikołajki jak co roku w naszej szkole przebiegały w atmosferze radości i śmiechu:) Dzięki Radzie Rodziców odwiedził nas Mikołaj, który miał dla każdego ucznia prezent. Dziękujemy za niespodziankę i Wasz uśmiech:)

• Zaproszenie na spotkanie opłatkowe

• Dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i uczniowie Szkoł Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe dla całej społeczności szkoły, przyjaciół i sympatyków, które odbędzie się 14.12.2023 r. w czwartek o godzinie 12:00 na sali gimnastycznej. W programie występy uczniów, kiermasz świąteczny i świąteczne słodkości. Zapraszamy serdecznie!

• Warsztaty 8 klasy

• W dniu 1 grudnia uczniowie klasy VIII uczestniczyli w kolejnych warsztatach z zakresu
            doradztwa zawodowego: ”Co dalej ósma klaso?. Zajęcia przeprowadziły panie psycholog z PPP
            w Kartuzach. Celem zajęć było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy i wymaganiami w
            poszczególnych zawodach ,a również rozpoznanie przez uczniów własnych uzdolnień,
            zainteresowań, cech osobowości i predyspozycji zawodowych. W tym celu uczniowie
            rozwiązywali testy predyspozycji zawodowych, a także brali aktywny udział w przygotowanych
            zadaniach. Wcześniej nasi uczniowie brali udział w zajęciach przeprowadzonych przez
            przedstawiciela Urzędu Pracy w Kartuzach. Uczniom zaprezentowano rynek pracy, zasady
            realizowania praktyk w szkołach branżowych i technikach. Wszystkie te formy warsztatów mają
            ułatwić uczniom klas ósmych podjęcie mądrej i świadomej decyzji dotyczącej wyboru szkoły
            ponadpodstawowej ,a także dalszej ścieżki kariery zawodowej.

• Andrzejki

• 30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Z tej okazji klasa 8 przygotowała wróżby dla wszystkich uczniów,a Rada Rodziców zorganizowała szkolny sklepik. Uczniowie doskonale się bawili przy muzyce i zabawach przygotowanych przez DJa. Dziękujemy Radzie Rodziców i klasie 8 za wspaniałą zabawę i organizację!