• 1%

Zwracamy się z prośbą do wszystkich Państwa, którym los oświaty na wsi nie jest obojętny o przekazanie 1% podatku na Stowarzyszenie "Szkoła w Borczu spełnia marzenia".

Wesprzecie Państwo w ten sposób dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu oraz pomożecie im spełniać ich małe marzenia.

1% na stowarzyszenie

"Szkoła w Borczu spełnia marzenia"

Nr konta  97 1020 1866 0000 1102 0038 5302

Jeśli ktoś nie wie na co przekazać 1% podatku, to chętnie przyjmiemy dla naszych dzieciaków, aby móc pisać projekty. Zawsze do każdego projektu trzeba mieć wkład własny finansowy, czasami 20% lub 30%. Dlatego każde pieniądze pozyskane z 1% mogą wzbogacić naszą ofertę i spełniać marzenia dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu.

DZIĘKUJEMY!!!

• Uwaga uczniowie! Konkurs!

• Regulamin konkursu literowania w języku angielskim „Spelling Bee”

1. Cele konkursu:

– doskonalenie umiejętności językowej jaką jest literowanie,

– rozwijanie zainteresowania językiem angielskim,

2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas III-VIII w dwóch kategoriach wiekowych:

- Kids : klasy 3-4

- Teens: klasy 5-8

3. Konkurs odbędzie się 10.02.2022 r. (czwartek)

4. Czas trwania konkursu zależy od ilości uczestników.

5. Uczniowie sprawdzają się w umiejętności literowania, jak również zapisywania słów ze słuchu.

6. Wszelkie literowanie odbywa się w języku angielskim.

7. Konkurs podzielony jest na 4 etapy:

Etap I – będzie polegał na poprawnym zapisaniu przez uczestników 6 słów literowanych przez prowadzących; za każde poprawnie zapisane słowo uczeń otrzymuje 1 punkt (obowiązuje słownictwo podane w regulaminie).

Etap II - będzie polegał na poprawnym przeliterowaniu przez uczestnika 2 wylosowanych słów podanych przez prowadzących; za poprawne wykonanie zadania uczeń otrzymuje 1 punkt (obowiązuje słownictwo podane w regulaminie, uczeń może przed udzieleniem odpowiedzi zapisać słowo).

Do etapu III przechodzą uczestnicy zajmujący miejsca 1-8 z największą liczbą punktów po poprzednich etapach.

Etap III– będzie polegał na poprawnym przeliterowaniu przez uczestnika 2 wylosowanych słów podanych przez prowadzących ;za poprawne wykonanie zadania uczeń otrzymuje 2 punkty.

Do finału przechodzą uczestnicy zajmujący miejsca 1-3 z największą liczbą punktów po poprzednich etapach.

Finał - polega na poprawnym przeliterowaniu przez uczestnika wylosowanych słów, podanych przez prowadzących; za poprawne wykonanie zadania uczeń otrzymuje 2 punkty. W celu wyłonienia zwycięzcy może zostać przeprowadzona runda dogrywkowa. Na każdym etapie słowo podawane jest dwukrotnie.

8.O kolejności zajętych miejsc decyduje ilość uzyskanych punktów. Na tej podstawie zostanie wyłoniony Mistrz Literowania w dwóch kategoriach wiekowych.

9. Zgłoszenia do konkursu do Pani Pauliny do dnia 8.02.2022

• Spotkanie autorskie w ramach NPRCz z Januszem Mamelskim

• Dnia 17 stycznia 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Borczu odbyło się spotkanie autorskie w ramach NPRCz z Januszem Mamelskim - znanym na Kaszubach pisarzem, autorem zbioru legend kaszubskich oraz bajek.

Wizyta przebiegała w dwóch grupach:

1) klasy IV-VIII,

2) Klasy I-III.

Podczas niej autor mówił o sobie, swojej twórczości, o bohaterach książek jego autorstwa . Opowiedział, jak powstawały utwory, skąd rodziły się pomysły do ich napisania. Przeczytał także zabawne fragmenty niektórych legend i bajek.

W trakcie spotkania uczniowie mieli także okazję do wzięcia udziału w zabawach przygotowanych przez pana Janusza (np. z miotłą). Autor odpowiadał również na liczne pytania dzieci i nauczycieli.

Na koniec pisarz wręczył nagrody uczestnikom Szkolnego Konkursu Plastycznego i Literackiego „I Ty możesz zostać ekspertem legend kaszubskich”. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników.