• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy pani poseł Henryce Krzywonos- Strychalskiej oraz Fundacji "Już Pomagam" Stanisława Kalickiego za przekazanie trzech zestawów komputerowych dla potrzebujących rodzin z naszej szkoły w ramach akcji z cyklu "Oddaj komuś to, czego nie potrzebujesz".

Dziękujemy!

• Spotkanie z muzyką cz.3.

• ,,Muzyka naszego regionu”

W ramach cyklu muzycznych zajęć, na świetlicy szkolnej gościliśmy naszą panią z języka kaszubskiego-Janettę Belgrau, która w piękny sposób opowiedziała nam historię instrumentów kaszubskich oraz zaprezentowała sposób grania na każdym z nich (bazuna,diabelskie skrzypce, burczybas).

Dzieci pod okiem pań miały okazję samodzielnie pograć na diabelskich skrzypcach oraz burczybasie, którego brzmienie rozlegało się po całej szkole.

Miłą niespodzianką okazała się pamiątka rodzinna- pół wiekowy akordeon na którym przygrywała Pani Marlena. Wraz z Panią Janettą udało się stworzyć kaszubski akompaniament do znanych utworów kaszubskich.

Bardzo dziękujemy Pani Janecie za uświetnienie zajęć na świetlicy szkolnej, Pani Urszuli Szczepańskiej oraz Pani Beacie Krefta za udostępnienie instrumentów kaszubskich.