• NOŚMY ODBLASKI

• "Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom jest podstawowym zadaniem, przed którym stoimy my – dorośli. Edukację komunikacyjną należy wprowadzać od najmłodszych lat, tak aby stała się nieodłącznym elementem życia młodego uczestnika ruchu drogowego. Ważnym jest uczyć dzieci już w wieku wczesnoszkolnym samodzielnego poruszania się po drogach oraz umiejętności unikania zagrożeń życia codziennego”. Apelujemy do Rodziców i Opiekunów o: przypominanie dzieciom o konieczności noszenia odblasków, dopilnowanie dzieci, aby właściwie używały elementów odblaskowych i uczenie dzieci postawy ograniczonego zaufania wobec osób obcych.

Uczniowie naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe, które na co dzień powinni nosić przy ubraniach czy plecakach.

Policjanci do znudzenia przypominają, że najprostszym elementem poprawiającym bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku są elementy odblaskowe. Bez nich kierowcy nie mają szansy zobaczyć pieszego lub jadącego na rowerze, co może skończyć się tragicznie.

Moda na ciemną odzież nadal trwa, samochody są coraz szybsze, kierowcy mają coraz mniej czasu na reakcję, a jeden skromny odblask powoduje, że w światłach samochodu jesteśmy widoczni z co najmniej 70-100 metrów. Przed wyjściem z domu pamiętajmy o wyczyszczeniu odblasków, bo odblask zakurzony, to tak jakby go nie było, musi być czysty.

Nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo, jeśli sami o to nie zadbamy. Wyszliśmy z domu, wróćmy do niego bezpiecznie, cali i zdrowi…