• Projekty 2021-2022

• W roku 2021 realizujemy:

* projekt - realizacja zadania publicznego pod tytułem "III Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego". Projekt ma na celu zapewnienie szkolenia i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w zakresie nauki gry w tenisa stołowego, popularyzacja tenisa stołowego na terenie Gminy Somonino.

* projekt - "Mój Region - Moja Ojczyzna": zgłębiamy wiedzę o Kaszubach. Projekt obejmuje uczniów kl. 6 i 8 (25 uczniów), którzy wezmą udział w trzydniowych zajęciach Zielonej Szkoły w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy. Przed wyjazdem zakwalifikowani uczniowie wezmą udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratownika medycznego. Głównym celem projektu jest poznanie kultury, sztuki i tradycji Kaszub.

* Projekt "Nauka jazdy na rolkach sposobem na aktywność fizyczną" przeznaczony dla uczniów kl. 1-5, gdzie uczniowie będą brali udział w systematycznych zajęciach, kształtujących umiejętność jazdy na rolkach. Głównym celem projektu jest ruch jako naturalna potrzeba każdego człowieka, której zaspokojenie zapewnia równowagę psychiczną i fizyczną. Zajęcia na rolkach poprawiają stan zdrowia, wpływają na prawidłowy rozwój fizycznyi psychiczny, zintegrują grupy. Środki- 2.200 zł na w/w projekt otrzymaliśmy z Gminy Somonino, zaś 800 zł pokryliśmy z wkładu własnego.

Program "Klub" - edycja 2021: w ramach programu "Klub" 2021 jest objęta grupa dziewcząt i chłopców uprawiających od kilku lat tenis stołowy. Na zajęciach doskonali się zarówno technikę jak i taktykę gry w tenisa stołowego. Ważnym rówież elementem jest kształtowanie motoryki: szybkość, siła, koordynacja ruchowa, wytzymałość.

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do projektu edukacyjnego pt. „Dobrzy kierowcy rosną z nami-Gotowi do drogi”. Odbiorcami projektu są wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego. Projekt jest realizowany przez Pomorską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Pomorską Policją.

Celem Projektu jest uczenie oraz utrwalanie prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków przydatnych u dzieci i dorosłych pełniących na drodze rolę pieszego, pasażera, kierowcy jest realizowane dzięki wsparciu nauczycieli, rodziców i policjantów.

Tematem przewodnim jest zmiana przepisów związana z zachowaniami pieszych i przechodniów na przejściu dla pieszych. Obejmuje zadania w podziale na cztery etapy: DROGA – PIESZY – KIEROWCA – ODBLASKI. Słoneczka z Borcza – bo tak się nazywamy z wielkim zapałem zaczęły swoją przygodę z projektem.

Koordynatorzy projektu: Magdalena Elgert, Magdalena Kiełpikowska

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------