• Nasze wyjazdy

• Wyjazd do Hiszpanii

W dniach 16-22 października 2022 roku 6 osób z naszej szkoły z klasy 8 razem z Panią Haliną Mischke i Panią Pauliną Kowalewską przebywali na wyjeździe zagranicznym w Hiszpanii w miejscowości Bilbao. Wyjazd miał miejsce w związku z uczestnictwem naszej szkoły w Europejskim projekcie wymiany uczniów z krajów partnerskich Erasmus + zatytułowanym: „Collaborative net against cyberbullying- Wspólne działania przeciwko prześladowaniu w sieci”.

W tych dniach pracowaliśmy w grupach z uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich z Rumunii, Bułgarii, Turcji i Hiszpanii nad radzeniem sobie z problemem cyberprzemocy. Uczniowie oprócz udziału w lekcjach i warsztatach brali również udział w grach i zabawach integracyjnych.

Popołudnia spędzaliśmy na odkrywaniu pięknych zakątków miasta Bilbao. To niesamowite miejsce pełne zieleni, parków i miejsc rekreacji dla całych rodzic, a także nowoczesnych budowli i konstrukcji, zakątków artystycznych i pełnych dzieł sztuki! Każdy znalazł coś dla siebie.

Tydzień zakończyliśmy naładowani pozytywnymi emocjami i pełni nowych doświadczeń. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkania z zagranicznymi przyjaciółmi;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyjazd zagraniczny do Rumunii w miejscowości Ploesti.

W dniach 15-21.05.2022 roku 6 osób z naszej szkoły z klasy 8 razem z Panią Haliną Mischke i Panią Pauliną Kowalewską przebywali na wyjeździe zagranicznym w Rumunii w miejscowości Ploesti. Wyjazd miał miejsce w związku z uczestnictwem naszej szkoły w Europejskim projekcie wymiany uczniów z krajów partnerskich Erasmus + zatytułowanym: „Collaborative net against cyberbullying- Wspólne działania przeciwko prześladowaniu w sieci”.

W ramach wyjazdu pracowaliśmy w grupach z uczniami i nauczycielami ze szkół partnerskich z Rumunii, Bułgarii, Turcji i Hiszpanii nad radzeniem sobie z problemem cyberprzemocy.

Dodatkowo dwa dni spędziliśmy na zwiedzaniu pięknych zakątków Rumunii: Pałac Parlamentu w Bukareszcie, Muzeum Narodowe Wsi, Zamek Bran w Transylwanii znany jako siedziba najsłynniejszego wampira na świecie- Drakuli oraz Pałac Peles w Sinai (region Wołoszczyzny).