• POWIATOWY KONKURS ,,KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ”- JÓZEF WYBICKI

          • 25 marca 2022r.o godzinie 10:00 w naszej szkole odbędzie się I Etap Powiatowego Konkursu ,,Kaszubi Wczoraj i Dziś”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI,VII,VIII. Celem konkursu jest usystematyzowanie wiedzy na temat historii, kultury Pomorza i Kaszubów oraz kształtowanie poczucia własnej tożsamości. Temat konkursu to: ,,Józef Wybicki- życie i dzieło twórcy Polskiego Hymnu Narodowego”.

            Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie- Janetta Belgrau

        • Wojewódzki Konkurs Muzyczno-Plastyczny
          • Wojewódzki Konkurs Muzyczno-Plastyczny

          • Wojewódzki Konkurs Muzyczno-Plastyczny  Polska – moje miejsce, mój kraj

            Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku organizuje w r. szk. 2021/2022 siódmą edycję Wojewódzkiego Konkursu Muzyczno-Plastycznego Polska – moje miejsce, mój kraj, który nosi podtytuł „Moje spotkanie z NSZZ Solidarność”.Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli finał konkursu będzie miał miejsce 10, 11 maja br. Załączamy Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia, zarówno w części muzycznej jak i plastycznej.

            Edycja plastyczna: karty zgłoszenia oraz prace plastyczne wykonane dowolną techniką w formacie nie mniejszym niż A3 należy dostarczyć do Sekcji w terminie do 15 marca br. (szczegóły w Regulaminie).
            Edycja muzyczna: karty zgłoszenia należy przesłać do Sekcji również w terminie do 15 marca br. (szczegóły w Regulaminie).

            Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej twórczości patriotycznej, w tym z okresu strajków, stanu wojennego i czasu poprzedzającego narodziny demokratycznej Polski, uczczenie 40-lecia NSZZ „Solidarność” oraz pogłębianie wiedzy na temat NSZZ „Solidarność”.
            Koordynatorem konkursu jest Anna Kocik - zastępca przewodniczącego Sekcji.
            Uwagi, zapytania prosimy kierować na mail: oswiata@solidarnosc.gda.pl lub tel. 58/308-44-22.

            Osoba odpowiedzialna za etap szkolny- M.Kożyczkowska

            W załączeniu:

            - Regulamin Konkursu Plastyczno-Muzycznego „Polska – moje miejsce, mój kraj”,

            - Karta Zgłoszeniowa na konkurs muzyczny,

            - Karta zgłoszeniowa na konkurs plastyczny,

             

        • Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz terminy postępowania rekrutacyjnego
          • Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty oraz terminy postępowania rekrutacyjnego

          • HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2021/2022

            Termin:

            1. język polski -  24 maja 2022r. (wtorek)  godz. 9:00
            2. matematyka -  25 maja 2022r. (środa)  godz. 9:00
            3. język obcy nowożytny - 26 maja 2022r. (czwartek)  godz.9:00

            CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

             

            Czas trwania (min.)

            arkusz standar­dowy

            język polski 120 minut                   do 180 (przedłużenie czasu,o którym mowa w pkt. 17.)

            matematyka 100 minut                 do 150 (przedłużenie czasu,o którym mowa w pkt. 17.)

            język obcy nowożytny 90 minut    do 135 (przedłużenie czasu,o którym mowa w pkt. 17.)

             

            • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
            • zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
            • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym - w kwietniu i dodatkowym - w czerwcu. Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.
            • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.
            • W latach 2019–2023 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
            • Od roku 2024 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.:

             a. języka polskiego

             b. matematyki

             c. języka obcego nowożytnego

             d. jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

            • Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
            • Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

             a. pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut b. drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut c. trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2023 również egzamin z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.

            • Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.
            • Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.
            • Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.
            • W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.
            • Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych

             

             

            TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO I POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, W TYM TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH, KLAS WSTĘPNYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 3 USTAWY PRAWO OŚWIATOWE NA ROK SZKOLNY 2022/2023

            Link do skopiowania:

            https://www.kuratorium.gda.pl/wp-content/uploads/2022/01/zal.-1-terminy-rekrutacji-2022-23.pdf

             

          • SPOTKANIE Z MUZYKĄ na świetlicy szkolnej, cz.4

          • Cykl zajęć na świetlicy-SPOTKANIE Z MUZYKĄ (01.02.2021r.)

            Dzisiaj na świetlicy szkolnej gościliśmy po raz kolejny specjalnego gościa- -pana Krzysztofa Sojkę.

            Pan Krzysztof w ramach cyklu zajęć-SPOTKANIA Z MUZYKĄ podzielił się z uczniami swą muzyczną wiedzą i pasją związaną z instrumentem jakim jest keytar.

            Swoim wspaniałym recitalem zachwycił wszystkich uczniów, a tym samym dał możliwość dzieciom zaprezentowania sposób grania na tym nietypowym, elektronicznym instrumencie klawiszowym.

            Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały utworów granych przez instrumentalistę.

            Na zakończenie muzycznego spotkania dzieci zaśpiewały kilka utworów muzycznych do których akompaniament stanowił keytar.

            To był dla nich dzień pełen muzycznych wrażeń.

            Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za poświęcony czas i uświetnienie zajęć na świetlicy szkolnej.

        • Akcja „Kartka dla Seniora”
          • Akcja „Kartka dla Seniora”

          • Z Okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole zorganizowana została akcja „Kartka dla Seniora”. Uczniowie klasy 8 w ramach szkolnego wolontariatu wykonali własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostały przekazane pensjonariuszom Domu Seniora ,,Pod Lasem” w Hopowie.

            Odwiedziny trojga uczniów Aleksandry Szczygieł, Faustyny Dymek i Wiktorii Okuniewskiej wraz z opiekunem panią Marleną Kożyczkowską wywołały wielką radość wśród podopiecznych. Kartki zostały przekazane personelowi ośrodka. Z uwagi na sytuację w kraju nie mogliśmy indywidualnie wręczyć laurek, ale cieszymy się, że dzięki nam starsze osoby mogły poczuć się zauważone oraz docenione za ich dobroć i życiową mądrość.

            Nasi uczniowie zostali obdarowani słodkimi upominkami za co bardzo dziękujemy.