• Zbiórka żywności Caritas

• W sobotę 09.03.2024r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Caritas. Dziękujemy;)

• Wyjazd klasy 5 do Muzeum Techniki Wojskowej Gryf

• 7 marca klasa 5 i kilka osób z innych klas uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf" w Dąbrówce. Uczniowie mieli mozliwość zwiedzania muzeum z przewodnikiem oraz mogli wziąć udział w zabawach saperskich czy przejścia przez ćwiczebne pole minowe. Następnie odbyła się przejażdżka wojskowym pojazdem gąsiennicowym BAT-M. Na koniec pobytu organizatorzy przygotowali ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Panu Marianowi Koteckiemu za zaproszenie i wspaniałą zabawę!

• Konkurs "Piosenki z bajki"

• 8 marca Pani Hania zorganizowała konkurs "Piosenki z Bajki", w którym uczniowie śpiewali piosenki z różnych bajek. Pięknie zaprezentowane utwory z radością odsłuchali uczniowie i nauczyciele. Wykonawcy przenieśli nas w bajkowy świat i wszyscy zostali nagrodzeni! Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pani Hani za organizację;)

• Dzień Kobiet

• 8 marca z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla wszystkich Kobiet ze szkoły: tych małych i dużych;) Uczniowie przeprowadzili zabawny teleturniej wiedzy o kobietach i wręczył wszystkim Paniom pracującym w szkole piękne kobiece upominki;)))

• Wyjazd klasy 5

• Wspomnienie klasy 5: Nasz pobyt w Zukowie zaczęliśmy od Mszy św., potem zwiedziliśmy muzeum w kościele. Po posiłku w pobliskim pubie dzięki uprzejmości wspaniałych strażaków Agaty, Mateusza i Wojtka Dampc przeszliśmy szkolenie z pomocy przedmedycznej oraz poznaliśmy zasoby tutejszej remizy strażackiej.

• Wyjazd do Gdańska kółka muzycznego

• 23 lutego kółko muzyczne w ramach poszerzania wiedzy muzycznej zagościło w Gdańsku we wieży kościoła Św.Katarzyny na koncercie carillonowym. Pani dr. Monika Kaźmierczak opowiedziała nam o instrumencie i zasadach działania. Uczestniczyliśmy w koncercie a następnie dzięki życzliwości Pani Moniki próbowaliśmy własnych sił żeby wydobyć dźwięki co nie było takie proste.

• Walentynki

• Poczta walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski - tym razem,aż zabrakło miejsca w skrzynce na Walentynki

• Wyjazd do kina

• Tuż przed feriami klasy 0-4 wybrały się do kina w Kartuskie Centrum Kultury na wzruszający film pt. "O psie,który jeździł koleją".

• ZIELONA SZKOŁA STANISZEWO klasa 7 i 8:

• Pierwszy dzień za nami. Mimo niesprzyjającej pogody świetnie spędziliśmy czas, szczególnie podczas warsztatów Decoupage, podczas których ozdabialiśmy skrzyneczki,a także podczas bardzo ciekawych warsztatów przyrodniczych z Panem Tomaszem Narczyńskim, który opowiedział nam mnóstwo niesamowitych historii o gadach i płazach. Na końcu chętni mogli wziąć na ręce węża i poobserwować go z bliska.

Drugi dzień wypełniony po brzegi warsztatami i ciekawymi spotkaniami spędziliśmy bardzo intensywnie. Zaczęslismy od lekcji w planetarium,gdzie dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat kosmosu. Następnie odbyły się warsztaty z Panem Piotrem Kowalewskim Wanoga Piotr Kowalewski , który opowiedział nam historię głazów i skał oraz z Panią Małgorzatą Gniotyńską, z którą badaliśmy i analizowaliśmy co się kryje w kropli wody. Wieczór spędziliśmy na warsztatach z Makramki-Joanki & Laserowe wycinanki podczas których wykonywaliśmy liście że sznurka:) Dzień kończymy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku:)

• Dzień Seniora

• Z okazji Święta Babci i Dziadka społeczność szkolna wspólnie z Radą Rodziców oraz Sołectwem Wsi Borcz i Wyczechowo zorganizowała Obchody Dnia Seniora. Uczniowie przygotowali ciekawy i zabawny program artystyczny,a do wspólnej zabawy przygrywała kapela kaszubska Galińscy z Borkowa. Dziękujemy za wspólną zabawę!!!:))

• Gminne eliminacje w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

Wyniki w kategorii dziewcząt

1.SP w Borczu

2.SP w Somoninie

3.SP w Egierowie

1.SP w Somoninie

2.SP w Egierowie

3.SP w Borczu

Nasze dziewczęta będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych ,które odbędą się w najbliższą środę w Stężycy.

• INFORMACJA

• Jutro (22.12.2023 r.) wszyscy dojeżdżający uczniowie naszej szkoły wracają pierwszym autobusem o godzinie 12:50.

• Spotkanie opłatkowe

• Przedstawienie jasełkowe w naszej szkole wprowadziło nas w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji. Składamy podziękowania wszystkim za włożony trud w przygotowanie tej podniosłej uroczystości,a w szczególności naszej kochanej i niezawodnej Radzie Rodziców:))

• Wyjazd klasy V na lodowisko i Jarmark Świąteczny

• W sobotę 9 grudnia spędziliśmy fajny dzień. Najpierw jeździliśmy na łyżwach, zaliczając kilka upadków, ale bez kontuzji. Potem pojechaliśmy na świąteczny kiermasz do Gdańska. Tłumy ludzi i mnóstwo pięknych dekoracji. Ale warto było.

• Mikołajki

• Mikołajki jak co roku w naszej szkole przebiegały w atmosferze radości i śmiechu:) Dzięki Radzie Rodziców odwiedził nas Mikołaj, który miał dla każdego ucznia prezent. Dziękujemy za niespodziankę i Wasz uśmiech:)